31/2019

Verze pro tisk |

Policie kupodivu otevřela kauzu MHD, která se v Lípě rozjela v den posledních komunálních voleb. Tehdy rada města ještě stihla přiklepnout zakázku současnému provozovateli.

Postupně by měli být k výslechu pozváni všichni tehdejší zastupitelé (nejen radní). Co přesně policie sleduje, se neví. Ptal jsem se na to bývalého zastupitele Zdeňka Ježáka a neřekl mi o moc více než iDnes.

Prozradil jen, že výslech nebyl formální a bylo z něj cítit, že policie má zájem případ skutečně prošetřit, ale nic konkrétního ani nenaznačili. Zdeněk Ježák je přesvědčený, že celá zakázka je rozhodně podezřelá.

Na tuto kauzu jsem se ptal i starostky města a odpověď snad zazní i v tradičním minirozhovoru s názvem Pět otázek pro starostku (ve čtvrtek).

Lípa Musica

V Lípě máme ale i příjemnější starosti. Už jsem si udělal minižebříček koncertů, které mě nejvíce lákají během nadcházejícího festivalu Lípa Musica. Třeba vás inspiruji.

1. Lípa Musica Sextet - smyčce, světová premiéra v sousedním Sasku

2. Svatováclavský koncert - Ukrajinec Alexander Hrustevich, akordeon a na programu například Vivaldiho Čtvero ročních dob v kostele Mistra Jana Husa v České Lípě

3. Moravské dvojzpěvy - miluji ženský zpěv, zámek v Děčíně a Antonína Dvořáka

4. Dialog lidského hlasu a strun - můj jmenovec, démonický Jiří Bárta a Lípa Musica poprvé v Ústí

5. Janoska style - závěrečný koncert v Novém Boru a velké očekávání ve smyslu líbí nelíbí

6. Koncert při svíčkách - ruský instrumentalista Sergej Malov v tradičním prostředí kostela sv. Barbory v Zahrádkách

7. Dialog mistrů - houslisté Josef Špaček a Noah Bendix-Balgley v českolipské Bazilice všech svatých

Celý program naleznete zde.

Celé roky jsem propagoval Gymnázium v České Lípě, byl jsem k němu maximálně loajální, ale změna je život, takže dnes vás zvu do Oken na Lesní festiválek.

V nabídce Vlastivědného muzea mě zaujala tato výstava. Té se asi nevyhnu.

Když deník píšu (v sobotu), zrovna probíhá Souboj čtvrtí. Syn Hynek mi poslala aspoň pár fotografií, abyste viděli, o co jste přišli, pokud jste se nezúčastnili.

Nahoru