Divadelní tipy únor

Verze pro tisk |

Dámská šatna
Hra z prostředí divadelního zákulisí, z toho nejdůležitějšího prostoru vůbec, z dámské šatny. Skrze setkání a rozhovory v šatně dává nahlédnout do osudů čtyř hereček různých generací v podání Daniely Kolářová či Dany Batulkové. Paralelně sledujeme často provázané osobní i profesní problémy, se kterými se potýkají. Hra pochází z pera významného českého dramatika Arnošta Goldflama, který si ji navíc v Divadle U Valšů také zrežíroval.
11. 2., Divadlo Nový Bor

Hamlet
Všem, kteří zatím neměli tu příležitost, představí českolipský Divadelní klub Jirásek ve druhé repríze drama o podstatě svědomí, moci, zrady a lásky z pera Williama Shakespeara, se kterým se již více než 400 let vypořádávají divadelníci na celém světě. Dánský král náhle umírá za podivných okolností a vdova po zemřelém si příliš brzy bere jeho bratra. V tu chvíli se ze studií vrací princ Hamlet.
20. 2., Divadlo Nový Bor

S Miroslavem Donutilem Cestou necestou
Talk show předního českého herce a baviče, ve které uslyšíte skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z Provázku a Ten báječnej mužskej svět. Těšit se můžete na vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor a často se týkají Donutilových přátel či kolegů.
20. 2., Kino Máj Doksy

Fantom Morrisvillu aneb Píseň děsu
Ochotnický spolek ĎAS Krompach reprízuje divácky populární nefalšovaný divadelní thriller ve stylu anglických šestákových detektivek na motivy populární filmové parodie. Těšte se na spletitý příběh v útrobách šlechtického panství, tajemný přízrak, dávné tajemství a geniálního detektiva amatéra.
22. 2., Kulturní centrum Sever, Cvikov
 

Nahoru