Dopravu na hlavním tahu v Sosnové zkomplikují stavební práce

Archiv
Verze pro tisk |

Až do konce července budou motoristé místo objíždět po nově vybudované přeložce souběžné s původní silnicí. ČTK o tom dnes informoval Pavel Slavík z odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje. Není to první omezení, na silnici se pracuje od loňského roku.


U Sosnové se staví mimoúrovňová křižovatka na obchvatu, který v budoucnu odvede dopravu mimo zástavbu v Novém Boru a České Lípě. Nová silnice má po dokončení výrazně odlehčit hlavně spojnici mezi oběma městy, po níž podle odhadů projede v roce 2010 denně až 16.000 automobilů. "Deset kilometrů dlouhý obchvat by měl být dokončen kolem roku 2016, jeho výstavba přijde na pět miliard korun," řekl již dříve ČTK Josef Jeníček, ředitel libereckého závodu Ředitelství silnic a dálnic ČR.


Silnice mezi Novým Borem a Českou Lípou není v dobrém stavu. Dvoupruhová komunikace je úzká, nemá zpevněné krajnice, je nepřehledná a nebezpečná. Hlavně kolem obce Pihel se často stávají smrtelné nehody, místní proto komunikaci přezdívají "silnice smrti". Vybudování obchvatu si vyžádala také přetíženost silnice a neustále se zvyšující provoz směrem k průmyslovým zónám v České Lípě a Novém Boru a také k německé hranici.


Výstavba obchvatu je rozdělena do čtyř etap. Práce začaly v Okrouhlé rekonstrukcí tamní mimoúrovňové křižovatky. "Další etapou je právě mimoúrovňová křižovatka v Sosnové, která začala v loňském roce. Ta by měla dopravu směrem na Českou Lípu rozdělit na tranzitní, kterou odvede mimo město, a na běžnou dopravu v původní trase," vysvětlil Jeníček. Křižovatka má být letos hotova, její výstavba přijde na tři čtvrtě miliardy korun.

Nahoru