Na Českolipsku objevili ve sněhu mrtvého muže, zřejmě umrzl

Verze pro tisk |

Mrtvého sedmapadesátiletého muže objevili dnes kolem 10:00 v Bezdězu na Českolipsku. Když na místo přijela záchranná služba, muži už nemohla pomoci.

Příčina smrti není zcela jasná, podle záchranářů mohlo jít o podchlazení, to ale musí ukázat pitva, řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Moravcová.

Případ nebyl ojedinělý. O dvě hodiny dříve našli pod sněhem muže také v Šumburku nad Desnou na Jablonecku. Dvaašedesátiletý muž měl ale podstatně větší štěstí. "S lehkými omrzlinami nohou a podchlazením byl předán do nemocnice v Tanvaldu," poznamenala Moravcová. Za přežití vděčí zřejmě počasí. Teploty v noci se v Libereckém kraji pohybovaly jen kolem pěti až sedmi stupňů pod mulou, kdyby byl mráz kolem 20 pod nulou, tak by nepřežil.

Zdravotníci v Libereckém kraji zažili rušný víkend. Už v sobotu ošetřovali zejména lyžaře, zranění ale byla většinou jen lehká. S lehkým poraněním vyvázl i muž, na kterého v sobotu dopoledne v Martinicích na Semilsku spadl z heveru nákladní automobil. Jen s poraněním nohy vyvázl také muž, jehož skútr se na parkovišti v Benecku srazil s osobním autem. "Okolnosti této nehody vyšetřujeme," řekla dnes ČTK liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. V sobotu v noci se také srazila dvě osobní auta v Desné na Jablonecku. Zraněni při ní byly čtyři dospělí a dvě děti. "Zranění byla ale naštěstí také jen lehká" dodala Moravcová.

Podstatně hůře zřejmě dopadli někteří lyžaři, které dnes musela záchranka ošetřit. Nejtěžší zranění utrpěl pětapadesátiletý lyžař při srážce s jiným lyžařem v Rokytnici nad Jizerou. S poraněním hlavy a hrudníku ho vrtulník záchranné služby převezl do Liberce. Záchranka ale v průběhu dne vyjížděla do horských středisek k dalším 12 zraněným lyžařům a snowboardistům. Většinou utrpěli poranění rukou nebo nohou. Ve čtyřech případech ale také zranění hlavy. "Řada lyžařů stále podceňuje nebezpečí a nepoužívá helmy," poznamenala Moravcová.

Nahoru