Otevření turistické sezóny 2010 v Českém Švýcarsku

Verze pro tisk |

O víkendu 24. – 25. dubna proběhne slavnostní akce s názvem Zahájení turistické sezóny 2010 v Českém Švýcarsku aneb Vydejte se s námi za zážitky, v rámci které významná turistická místa otevřou své „brány“ pro všechny návštěvníky za zvýhodněné vstupné nebo je pro návštěvníky připraven speciální zajímavý program.

Můžete tak navštívit za tzv. 1+1 vstupné ( = cena jedné vstupenky platí pro 2 osoby)nebo úplně zdarma muzea a expozice (Dům českého Švýcarska v Krásné Lípě, Zámek Děčín, Loretu Rumburk), rozhledny a vyhlídky (vyhlídku Pravčická brána ve Hřensku, rozhlednu Jedlová u Jiřetína pod Jedlovou,rozhlednu Dymník v Rumburku, rozhlednu Vlčí hora u Krásné Lípy, kostelní vyhlídkovou věž sv.Jakuba v České Kamenici) nebo navštívit Zoologickou zahradu v Děčíně či se projet výletní lodí Poseidon z Děčína do Hřenska za zvýhodněných podmínek.
 Speciální program jsme připravili v Krásné Lípě na náměstí, kde bude v sobotu 24.4. v 10 hodin slavnostně představen projekt jedinečné pískovcové sochy (vytvořené nizozemskými umělci) s názvem Českosaské Švýcarsko -krajina zrozená z písku. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou příležitost obdivovat podmořského Plesiosaura z druhohorního moře či do detailu vypracované miniatury nejtypičtějších turistických prvků z regionu-podstávkový dům, loď na Labi či skalní most Bastei. Socha by dle odborníků měla na náměstí vydržet pro pobavení dalších návštěvníků až do konce letních prázdnin. Pro ty nejmenší je po celé dopoledne na náměstí v Krásné Lípě také připraven program Den Země plný her, soutěží a zábavy s ekotématikou, prohlédnou si budete moci také originální výstavu pravěké krajiny a fauny.
Pro zájemce o sport je připraven například golfový areál v Janově s programem pro zájemce o výuku golfu s názvem „ Hraj golf – změň život“, projet se můžete na in –line bruslích či kolech na trati Kyjov –Krásná Lípa, nebo se můžete zapotit na Janovském trháku - při cyklistické časovce do vrchu pro veřejnost na trase Hřensko- Janov.
Na své si přijdou i příznivci turistiky - o víkendu bude možné vyrazit na tůru s certifikovanými průvodci –jako třeba Za nejkrásnější rozhlednou v Čechách, prožít si Mystérium labského kaňonu nebo se dozvědět Co bylo a zbylo v Krásné Lípě.
  U našich saských sousedů v Nationalparkzentrum v Bad Schandau se můžete zapojit do akce s názvem Slavnosti vlny, kde se vše točí okolo zpracování ovčí vlny.


Kompletní seznam otevřených turistických míst za zvýhodněné ceny najdete na
http://www.ceskesvycarsko.cz/otevreni-sezony/
 

Nahoru