Voda z polí zaplavila silnici I/15 z České Lípy

Verze pro tisk |

Voda z tajícího sněhu z okolních kopců a polí zaplavila o víkendu silnici I/15, která spojuje Českou Lípu s Litoměřicemi. Na důležitou komunikaci v osadě Sezímky u Stvolínek se dostaly i nánosy hlíny a zůstane uzavřená pravděpodobně až do pondělních 12:00.

Dnes odpoledne tam vody ještě přibývalo. ČTK to řekl operační důstojník českolipské policie.

"Pod silnicí se ucpala výpusť, zatím se ji nepodařilo prorazit, a voda nemá kudy odtékat. Komunikace je uzavřena od pátečního večera. Voda se pronikla i do sklepů v nedalekých domech, odčerpávají ji hasiči," dodal policista.

Objížďka pro nákladní dopravu vede přes Žandov. Osobní auta se mohou zaplavenému místu vyhnout i po úzké strmé vozovce nad Stvolínkami a Kravaři, jež prochází vesnicí Kozly. Někteří motoristé však informace o zaplavené silnici ignorují a pokoušejí se přes ni projet. "Hrozí, že tam uvíznou," upozornil policista. Některé části komunikace se ocitly skoro pod metrem vody. V Sezímkách se záplavy na I/15 opakují při jarním tání téměř každý rok.

Podle provozního náměstka krajské správy silnic Jiřího Daníčka se pokoušeli vodu z komunikace odčerpat hasiči. Neuspěli však. "Problém na I/15 u Stvolínek řeší Ředitelství silnic a dálnic. Pravděpodobně se bude muset počkat až voda opadne," prohlásil Daníček. Záplavy zatarasily silnici v místě, kde klesá do dolíku.

Nahoru